DEZINFEKCE PÍSKOVIŠŤ

2 položek celkem
Sada na dezinfekci pískovišť - POLYMPT
Akce
2 399 Kč –16 %
1 999 Kč

Cenově zvýhodněná sada na vyčištění a dezinfekci pískoviště

184
Facebook reklama 1200x628 px (2)
Akce Novinka
647 Kč –8 %
590 Kč

Sada čistících a dezinfekčních přípravků určených pro hygienické zabezpečení pískoviště. Odstraňuje bakterie, viry a plísně bez toxických a zdraví škodlivých látek.

1806

Řešení pro vaše pískoviště

Produktové řady POLYMPT® představují II. generaci polymerové dezinfekce. Bezchlorová polymerová chemie POLYMPT® odstraňuje bakterie, viry a plísně s dlouhodobým účinkem.    

Provozovatel pískoviště má za povinnost zajišťovat údržbu pískoviště tak, aby byla zajištěna bezpečnost. Doporučená dezinfekce pro pískoviště je 2x ročně.

Zákon č. 258/2000 Sb.

§ 13 Vnitřní prostředí staveb a hygienické požadavky na venkovní hrací plochy

(2) Provozovatel venkovní hrací plochy určené pro hry dětí je povinen zajistit, aby písek užívaný ke hrám dětí v pískovištích nebyl mikrobiálně, chemicky a parazitárně znečištěn nad hygienické limity upravené prováděcím právním předpisem. Podmínky provozování takové hrací plochy s pískovištěm, režim údržby a způsob zajištění stanovených hygienických limitů upraví provozovatel v provozním řádu.

Podle Vyhlášky MZ SR č.j. 521/2007 Zz o podrobnostech o požadavcích na pískovištích

- § 2 Čištění a udržování pískoviště

Provozovatel pískoviště čistí, překopává, přehrabuje a zalévá pitnou vodou nebo vodou odpovídající požadavkům na kvalitu vody ke koupání nejméně jednou za dva týdny během sezóny (od 1. března do 30. listopadu kalendářního roku), o čištění a udržování pískoviště musí vést záznamy.

- § 3 Nejvyšší přípustné množství vybraných indikátorů mikrobiálního a parazitárního znečištění písku v pískovišti.

Písek v pískovišti nesmí překročit nejvyšší přípustné množství vybraných indikátorů mikrobiálního a parazitárního znečištění písku (Termotolerantní koliformní bakterie, Fekální streptokoky, Salmonella sp., Geohelminty-vajíčka, larvy) v pískovišti určeném ke hraní dětí.

Podrobný návod jak postupovat při dezinfekci pískoviště naleznete zde.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.