Dezinfekce v domácnosti

KOUPELNY A WC

Výrobky POLYMPT® udrží dlouhodobě vaši koupelnu a toaletu hygienicky čistou a pravidelným používáním zabrání opakovanému vzniku plísní.

Dezinfekce umyvadla a vany

Nastříkejte POLY HOME nebo POLY ANTI-CALC (předcházení tvorby vodního kamene a jeho likvidace) na umyvadlo, vanu, obkládačky, spáry a prostory kolem a nechejte působit alespoň 15 minut nebo do zaschnutí. Následně opláchněte takto ošetřené povrchy vodou.

Dezinfekce WC sedatka

Nastříkejte POLY HOME na sedadlo a nechte působit 15 minut nebo do zaschnutí. Tím bude zajištěna dokonalá hygienická čistota a v případě pravidelného používání i dlouhodobá ochrana.

Dezinfekce podlah

POLY CLEANER FOAMING forte přidejte do kbelíku s vodou v dávce uvedené na etiketě výrobku (30 - 100 ml na 10 litrů vody). Potom setřete klasickým způsobem - mopováním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Předcházení a likvidace plísní v okolí umyvadla, vany a na stěnách

POLY HOME šetrně zlikviduje plíseň v okolí vany, sprchového koutu a umyvadla. Na rozdíl od chlorových přípravků je POLY HOME zcela bez zápachu a v pracovních koncentracích šetrný k  lidskému zdraví, dětem i zvířatům.

Postup: Na postižená místa aplikujte (nastříkejte) POLY HOME a nechte působit po dobu minimálně 30 min až 60 min, nejlépe však až do zaschnutí přípravku. Potom tmavá místa postižená plísní odstraňte mechanicky. Vždy je nutno dbát, aby ošetřovaný povrch byl suchý (tímto se přípravek dostane až do sporů plísní). Pokud růst plísní pokračuje, tento postup znovu opakujte. Je třeba poznamenat, že POLY HOME nemá bělící účinky a není agresivní. Plíseň tedy "neodstraní", ale zabije. Mrtvou plíseň je třeba odstranit mechanicky seškrábáním.

Pravidelným používáním POLY HOME, resp. POLY ANTI - CALC, na silikonu nebo na spárách vytváří ochrannou polymerovou vrstvu a tím ztěžuje usazování plísní na površích.

 

KUCHYNĚ

Dezinfekce podlahy

Zejména v rodinách s malými dětmi (batolaty) je dezinfekce podlah nezbytná. Pouhým omytím podlahy vodou se saponátem nedosáhnete eliminace bakterií, které se na zemi vyskytují. POLY CLEANER FOAMING forte přidejte do kbelíku s vodou v dávce uvedené na etiketě výrobku (30 - 100 ml na 10 litrů vody). Potom setřete klasickým způsobem - mopováním. POLY CLEANER FOAMING forte čistí a zároveň dezinfikuje.

Dezinfekce a odstranění zápachu z odpadkového koše

Prázdný odpadkový koš vymyjte vodou a následně vystříkejte přípravkem POLY HOME (doba působení je nejméně 15 min. nebo do zaschnutí).

Dezinfekce a odstranění zápachu v myčce nádobí

K dezinfekci myčky použijte POLY WASHER. Nastříkejte přímo na stěny a koše myčky. Asi po 15-60 minutách působení lze do myčky vložit nádobí určené k mytí a spustit mycí program. 

Většina myček má již vlastní program na čištění. Před spuštěním samočisticího programu nalijte cca 300 ml POLY ANTI - CALC přímo do myčky a spusťte program. Tím nejen myčku vydezinfikujete, ale odstraníte také vodní kámen usazený na tryskách. 

Předcházet vzniku zápachu z nádobí, které do myčky vložíte, pomůže postřik špinavého nádobí POLY HOME ihned po vložení do myčky. Zabráníte tak tvorbě plísně ze zbytků jídla na nádobí, které je zdrojem zápachu.

Odstranění zápachu v odšťavovači, mlýnku na maso, kávu aj.

POLY HOME výborně odstraňuje pachy ze všech kuchyňských robotů a pomocníků v domácnosti. Aplikujte POLY HOME, nechte působit 60 minut a poté dobře opláchněte pitnou vodou.

Dezinfekce linky a dřezu, výlevky a sifónu

Výlevka je ideálním prostředím pro množení bakterií. Odborníci upozorňují, že například zeleninu by měli lidé mýt v samostatné nádobě a ne vkládat ji přímo do dřezu. Použití POLY HOME škodlivé bakterie zcela eliminuje. Výlevku postříkejte POLY HOME a nechte působit 30 minut. V případě, že se zápach šíří ze sifonu výlevky, nalijte do sifonu 250 ml POLY HOME a nechte působit po dobu cca 60 minut nebo přes noc. Na dezinfekci linky a dřez nastříkejte POLY HOME z 20 cm vzdálenosti a nechte působit 15 min.

Dezinfekce prkénka na krájení

Výborně se hodí k dezinfekci umělohmotných, skleněných, nerezových i dřevěných prkének na krájení. Při porcování syrového masa dochází ke kontaminaci desky bakteriemi. Salmonella, E. coli a Campylobacter jsou jen některé z bakterií, kterým se na krájecích prknech mimořádně daří (mimochodem, podle statistik dojde k více než polovině otrav jídlem doma). Mezi nejvíce kontaminované potraviny, po kterých není třeba hygienu krájecí desky zanedbat jsou: drůbeží maso, ryby, mleté ​​hovězí. Naneste POLY HOME na desku a nechte působit asi 15 minut (nebo přes noc). Poté dobře opláchněte pitnou vodou.

 

OBÝVACÍ POKOJ

Dezinfekce matrací, prevence tvorby kožních plísní

Dezinfekcí matrací vytvoříte prostředí nepřátelské vůči roztočům, bakteriím a plísním. Doporučujeme potah nebo krycí podložku matrace postříkat POLY HOME a nechat pořádně vyschnout. Následně můžete ošetřené matrace opět používat.

Prevence tvorby kožních plísní

POLY HOME je šetrný ke všem materiálům včetně jemné kůže, koženky, textilu a pryže. Jeho aplikací předejdete vzniku zápachu, případně již vzniklý zápach zcela odstraníte a zajistíte tak hygienickou čistotu, která je dobrou prevencí vzniku kožních plísní. Většina zápachů je způsobena biologickým životem (bakterie, plísně), kterému lze předcházet pravidelným používáním našich přípravků. Aplikujte POLY HOME přímým nástřikem na ošetřovaná místa.

Dezinfekce hraček

Jen těžko lze zabránit tomu, aby hračky nikdy nepřicházely do styku s podlahou. Malé děti si je rádi strkají do úst a „ochutnávají“, a proto je třeba hračky pravidelně mýt a dezinfikovat. K tomu se výborně hodí POLY HOME. Gumové, dřevěné a plastové hračky ošetřujte nástřikem POLY HOME (poté, jak hračku omyjete vodou), nechte působit cca 15 minut a následně dobře omyjte pod tekoucí pitnou vodou. Plyšové a textilní hračky dezinfikujte přidáním POLY WASHER do praní. Dodržujte dávkování podle návodu na etiketě výrobku.

 

PRANÍ

Odstranění zápachu z pračky

V zásobníku na prací prostředek, na vnější části bubnu pračky či ve filtrech se po čase tvoří biologický povlak, který je příčinou zápachu z pračky. Zbytky vody v systému pračky po několika dnech začnou kvasit a také velmi nepříjemně zapáchají. Tento problém můžete odstranit pomocí POLY WASHER. Ten zajistí hygienickou čistotu a dokonalé odstranění zdrojů zápachu. 

Postup: Nejprve vystříkejte vnitřek pračky včetně zásobníku na prací prostředek a všech dostupných míst prostředkem POLY WASHER a nechte působit alespoň 15 minut. Potom dávkujte 40-350 ml POLY WASHER do dávkovače změkčovadla a zapněte pračku „naprázdno“.

Pokud je pračka velmi znečištěná, může se po této první aplikaci stát, že se biologické nánosy uvolní pouze částečně. V tom případě zápach z pračky může ještě zesílit a je třeba postup ještě jednou opakovat. 

Následně je vhodné preventivně přidávat 40ml POLY WASHER ke každému třetímu praní. 

Lze použít pro ruční praní i pro praní v automatické pračce. Teplota vody neovlivňuje účinky dezinfekčního prostředku POLY WASHER.

Dezinfekce prádla

Aplikujte POLY WASHER nástřikem na látku a nechte působit cca 15 minut. Potom vyperte běžným způsobem, nebo přidejte 40 - 350 ml POLY WASHER do zásobníku pračky určeného pro první praní (předpírání) a perte běžným způsobem s použitím pracího prostředku. 

POLY WASHER nijak nepoškozuje prádlo, nenarušuje barvy ani kvalitu materiálu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.