Domácí mazlíčci a veterina

Dezinfekce pelíšků a příbytků pro psa a kočku

Pelíšky a příbytky našich čtyřnohých miláčků jsou ideálním prostředím pro množení mikroorganismů. Hlavně z procházek venku si přinášejí domů na svých tlapkách a v srsti nevítaných hosty. Tyto patogenní bakterie a viry způsobují onemocnění, které jsou v některých případech přenosné i na člověka. Množí se velmi rychle a přenášejí se prostřednictvím zvířátek i na jiná místa, kde se naši malí přátelé zdržují. Pokud je takovým místem například gauč nebo postel, pak s těmito mikroorganismy přichází do styku i člověk. Zejména domácnosti s malými dětmi by měly být více opatrné a dodržovat základní hygienické postupy a návyky při chovu domácích zvířátek. Mezi ně patří i pravidelná dezinfekce.

Aplikace: Alespoň 1x týdně nastříkejte POLY VET & PETS (ze vzdálenosti cca 20 cm) na pelíšek, podestýlku, polštář, škrabadlo a nechte 15-30 min. působit. Po vyschnutí se Váš pejsek nebo kočička do něj mohou spokojeně vrátit.

Náš tip: Pokud se chystáte prát návlek, povlak nebo jinou část Pelíšky, důkladně ji před tím postříkejte přípravkem POLY VET & PETS. Ve vodě při praní se jeho účinnost zvýší a zefektivní. Také můžete použít do praní přípravek POLY WASHER. Zejména, pokud došlo ke kontaminaci (zašpiněná povlak, návlek apod.), Nebo je zvířátko nemocné. Návod, jak dezinfikovat při praní naleznete zde.

Nemusíte se obávat nežádoucích účinků na materiál, POLY VET & PETS a ani POLY WASHER nevyběluje, nevysušuje, nebarví a nijak jinak nepoškozuje materiály.

Náš tip: Po každé procházce, hlavně v sychravém počasí, otřete tlapky svému pejskovi utěrkou, kterou jste předtím postříkali POLY VET & PETS, nebo použijte vlhčený ubrousek – POLY VET & PETS vlhčené ubrousky. V případě, že má Váš pejsek poraněné tlapky nebo podrážděné od soli (v zimních měsících), důkladně mu tlapky omyjte vlažnou vodou.

Dezinfekce kočičích toalet

Kočičí toaleta je ložiskem koliformních bakterií, proto bychom jeho hygieně měli věnovat zvýšenou pozornost.

Aplikace: Kromě toho, že toaleta pravidelně vyprazdňovat a podestýlku doplňujeme, můžeme nastříkat na podestýlku POLY VET & PETS po každém použití. Neaplikujeme příliš, aby se podestýlka nepřemočila. Nastříkáme i na vnitřní stěny kočičího záchodu. Takto zabráníme množení patogenních mikroorganismů a snižujeme infekční tlak. Používání POLY VET & PETS také potlačuje zápach, hlavně v letních měsících. Nezapomínáme kočičí záchody pravidelně kompletně vyčistit.

Dezinfekce podestýlek pro hlodavce

Aplikace: Dezinfekci třeba provádět podle potřeby. Doporučuje se však min. 1x týdně, případně častěji kvůli eliminaci zápachu. Pokud není klec dostatečně velká na to, abyste dezinfekci mohli provést v přítomnosti zvířátka, opatrně jej přemístěte na jiné místo, klec vydezinfikujte postřikem POLY VET & PETS a nechte 15-30 min. působit. Potom zvířátko dejte zpět do klece. Stříkejte přímo na podestýlku z jakéhokoliv materiálu. Dezinfekci provádějte i při výměně podestýlky.

Dezinfekce akvária

Aplikace: Dezinfekci třeba provádět při každé výměně vody. Po očištění akvária nastříkejte na stěny POLY VET & PETS, rozetřete hadříkem a nechte 15-30 min. působit. Potom napusťte čerstvou vodu. POLY VET & PETS bude v akváriu ve vodném roztoku zabraňovat usazování řas na stěnách a ve vodném roztoku bude eliminovat bakterie způsobující různá onemocnění ryb.

Náš tip: Aplikujete z 20 cm vzdálenosti v přiměřeném množství. Stěny akvária po dezinfekci není potřeba oplachovat před napuštěním nové vody. POLY VET & PETS je silný a účinný biocid, je však vyvinut tak, aby rybičkám ve vodním prostředí nezpůsoboval potíže. Je ověřený profesionálními akvaristy.

Dezinfekce terária

Aplikace: Dezinfekci třeba provádět podle potřeby, při odstraňování výkalů nebo při čištění terária. V teráriu je zvýšené riziko vzniku plísní (zejména při větší vlhkosti) a množení bakterií, které by mohly zvířátku ublížit. Pokud není terárium dostatečně velké na to, abyste dezinfekci mohli provést v jeho přítomnosti, opatrně jej přemístěte na jiné místo, terárium vydezinfikujte postřikem POLY VET & PETS a nechte 15-30 min. působit. Potom zvířátko dejte zpět do terária.

Dezinfekce klece

Aplikace: Při výměně podestýlky, tedy 1x týdně, nastříkejte POLY VET & PETS na spodní část klece. Tímto zabráníte šíření patogenních bakterií, které se mohou nacházet ve ptačím trusu.

Náš tip: Pokud neměníte podestýlku častěji, můžete vydezinfikovat znečištěnou podestýlku jednoduchým postřikem. Ze vzdálenosti přibližně 30 cm (takové, aby dezinfekce nefŕkala směrem nahoru), aplikujte POLY VET & PETS. Není třeba při tom pouštět ptáčka z klece ven, protože POLY VET & PETS není těkavý a tak nehrozí intoxikace škodlivými výpary.

Dezinfekce hraček a chovatelských pomůcek

Hračky a chovatelské pomůcky třeba dezinfikovat zejména v případě, kdy Váš čtyřnohý přítel trpí nějakou infekční nemocí. Tyto bakterie jsou schopny přežívat v těžkých podmínkách až několik dní. Na hračkách a předmětech se dokáží efektivně množit a takto pak opět při styku se zvířátkem ohrozit jeho zdraví.

Aplikace: Podle potřeby nastříkejte hračku nebo chovatelskou pomůcku ze vzdálenosti cca 20 cm POLY VET & PETS a nechte působit 15-30 min. Hračky po uplynutí této doby opláchněte čistou vodou.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.