Dezinfekce pískoviště

POSTUP PŘI DEZINFEKCI PISKOVIŠTĚ 1m3

  1. Na hygienické zabezpečení dětského pískoviště budeme potřebovat 25 litrů vody, 1 litr čistícího prostředku s tenzidy - POLY CLEANER NON FOAMING forte, postřikové zařízení, hrábě, mechanické síto a nádobu na odpad.

  2. Z pískoviště se mechanicky odstraní všechny předměty, které se během používání do písku dostaly, tj formičky, větvičky, papírky a jiné předměty. Následně se hráběmi upraví povrch pískoviště tak, aby byla jeho plocha rovná, tj bez jam, kopečků apod. V případě velkého mechanického znečištění prosejeme pískoviště přes mechanické síto.

  3. Takto upravené pískoviště je připravené k ošetření.

Pískoviště rovnoměrně propláchneme 4% roztokem s tenzidy (t.j. 1 litr tenzidu - POLY CLEANER NON FOAMING forte na 25 litrů vody), což zajistí odstranění organických nečistot.

  1. Dalším krokem je už samotná dezinfekce. Připravíme si opět 25 litrů vody, do kterých přidáme 2 litry POLY WASHER, čímž získáme 8% roztok polymerového dezinfekčního prostředku.

  2. Po rovnoměrném a opakovaném aplikování roztoku necháme 10 minut dezinfekční prostředek působit na písku. Po uplynutí této doby celou plochu písku hráběmi promícháme a následně písek urovnáme.

ODBĚR VZORKU PRO LABORATORNÍ ROZBOR

  1. Po uplynutí 1 hodiny působení roztoku odebereme vzorek písku do sterilní uzavíratelné vzorkovnice, kterou jsme si předtím vyzvedli v Zdravotním ústavu, s poučením o způsobu odběru vzorku. Odebraný vzorek následně odvezeme do Zdravotního ústavu k bakteriologickému vyšetření.

  2. Laboratoř zdravotního ústavu provede mikrobiologické vyšetření vzorku a zdravotní nezávadnosti písku.

  3. Zdravotní ústav vystaví protokol o výsledku mikrobiologického vyšetření - bezinfekčnosti písku.

Dezinfekce se doporučuje provádět na začátku sezóny t.j. v měsíci duben a následně měsíci červenec.

Prostředek používaný na eliminaci bakteriálního znečištění je v použitých koncentracích šetrný k životnímu prostředí a jednoduchý na manipulaci.

 

KALKULACE NÁKLADŮ

Materiál

Jednotky

Náklady (Kč)

POLY CLEANER NON FOAMING forte

5 litrů

 

 

1999,- Kč s DPH

POLY WASHER

10 litrů

Náklady celkem (5m3)

 

 

 

 

Jednotkové náklady

1m3

399,80 Kč s DPH

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.