Dezinfekce po záplavách

DEZINFEKCE PO ZÁPLAVÁCH – doporučení

Doporučené přípravky

POLY HOME

POLY PROFI forte

POLY WASHER

POLY WELL

 

Osobní hygiena

Kromě pravidelného mytí rukou je také vhodné provést následnou dezinfekci. Na dezinfekci doporučujeme opláchnutí ve 20% roztoku prostředku POLY HOME (tj. smícháme 500 ml POLY HOME se 2 litry vody, roztokem si umyjeme ruky až po loket necháme zaschnout). Dezinfekční prostředek POLY HOME není v použitých koncentracích dráždivý a nevyvolává alergické reakce.

Potraviny

Zaplavené potraviny, které jsou hermeticky uzavřeny (sklo, konzervy) lze konzumovat až po řádném umytí a po dezinfekci vnějšího obalu. K dezinfekci doporučujeme použít postřik prostředkem POLY HOME s dobou působení 15 minut nebo do zaschnutí.

Nádobí

Nádobí, příbory a výbavu kuchyně je třeba důkladně umyt a následně provést jejich dezinfekci pomocí 5% roztoku POLY PROFI forte (0,5 litru na 10 litrů vody), s dobou působení nejméně 15 minut nebo do zaschnutí. Chladničky, myčky, odpadní nádoby a jinou výbavu vystříkejte prostředkem POLY HOME – díky vysoké antimikrobní účinnosti odstraňuje pachy. Nádobí a výbavu, které přicházejí do přímého kontaktu s potravinami je třeba před jejich použitím znovu opláchnout v pitné vodě.

Nábytek a výbava

Nábytek, podlahy, stěny a interiéry dopravních prostředků po umytí dezinfikujte pomocí 2,5% roztoku POLY PROFI forte (0,25 litru na 10 litrů vody), případně postřikem POLY HOME. Pro zajištění hygienické čistoty doporučujeme povrchy po dezinfekci neomývat nebo nechat působit nejméně 15 minut nebo až do zaschnutí.

Plísně

POLY PROFI forte je díky svým protiplesňovým účinkům schopen plně předcházet tvorbě plísní a eliminovat jejich ložiska, aniž by poškodil ošetřované materiály. Místa napadená plísní doporučujeme ošetřit 5% roztokem POLY PROFI forte (0,5 litru na 10 litrů vody), menší plochy případně postřikem POLY HOME. Doba působení je minimálně 1 hodina. Postřik opakujeme znovu.

Pak je nutno „mrtvou“ plíseň mechanicky odstranit (prostředek nemá bělící účinky). Na rozdíl od jiných dezinfekčních přípravků POLY PROFI forte usmrtí i spory plesní ve stěnách a v omítkách. Nedochází tak k jejich opětovné tvorbě.

Ideální je POLY PROFI forte přimíchat přímo do omítkové směsi (100 ml POLY PROFI forte na 1 kg omítkové směsi) a následně do vodou řiditelné barvy. Společně s barvou se vytvoří na stěně ochranná vrstva, která nedovolí plísni další množení a případné spory plesní usmrtí.

Sanitace studní

Po úplném vyčerpání vody ze studny a mechanickém očištění vnějších i vnitřních stěn studny doporučujeme provést následnou dezinfekci stěn a dna 5% roztokem POLY PROFI forte (0,5 litru na 10 litrů vody). Aplikace je možná i tlakovým zařízením. Doba působení je nejméně 30 minut. Následně dezinfikujeme vodní sloupec pomocí POLY PIPE & WELL v koncentraci 0,4 litru na 1m3. Nalejte do studny, resp. vrtu a zpětným proplachem vodu promíchávejte po dobu 10-20 minut. Nechte působit 3 hodiny. Po dezinfekci je třeba studnu řádně přečerpat.

Dezinfekce oděvů a prádla

POLY WASHER nastříkejte přímo na znečištěný oděv nebo přidejte přímo do praní, což umožňuje zajistit prádlu hygienickou čistotu bez nutnosti praní při vysokých teplotách. Zároveň je takto preventivně ochráněna pračka před tvorbou biologického nánosu na vnitřních, nedostupných částech pračky. Teplota vody nemá vliv na dezinfekční prostředek POLY WASHER. Pro baktericidní a fungicidní účinek dávkujeme v poměru 40 ml POLY WASHER na 10 litrů vody (jedno praní). Pro virucidní a MYKOBAKTERICIDNÍ účinek dávkujeme v poměru 350 ml POLY WASHER na 10 litrů vody (jedno praní).

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.