Zinková barva 95%

Akce
Značka: POLYMPT
196 Kč –29 %
MPT TECH™ Zinková barva 95% POLYMPT 400 ml
196 Kč –29 % 139 Kč 114,88 Kč bez DPH
Skladem

Aerosolová 95% zinková barva  400 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

MPT TECH™ Zinková barva 95% 

je rychle schnoucí antikorozní základový nástřik ze zinkového prachu (cca. 95% objemu). Je určen pro opravné práce pozinkovaných částí a dílů dle DIN. Odolává teplotě až 500 °C. Má vynikající elektrickou vodivost, je vhodný pro bodové svařování. Je přetíratelný a vyznačuje se vysokou odolností vůči vodě, slané vodě a otěrům.

Oblasti použití   

Používá se v ocelářské, tovární a strojírenské výrobě, výrobě zařízení, strojů, nástrojů, dopravních prostředků, výrobě karoserií, v řemeslné výrobě a v mnoha dalších oblastech. MPT TECH™  Zinková barva 95% je vhodná pro studené zinkování kovů a opravy poškozených zinkových povrchů (např. vrty, svařovaná, řezaná místa). Používá se v oblastech s vysokou náročností na ochranu proti korozi a mechanickou odolnost.

Vlastnosti

  • Použití bez základu
  • Přilnavost na široké spektrum kovů
  • Vhodné i jako barva při bodovém svařování
  • Vynikající elektrická vodivost
  • Výborná krycí schopnost
  • Tepelná odolnost až +500 °C
  • 95 % zinkového podílu
  • Přelakovatelný
  • Rychle schnoucí
  • Matný povrch

Schnutí při 20°C

cca. 30 min - nelepí se prach

cca. 60 min - pevnost na pohmat

cca. 8 - 12 hod – přelakovatelné

cca. 24 - 48 hod – vytvrdnuté

Nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu mohou prodloužit dobu schnutí.

DIN 50976 v uschlém filmu je více než 95% zinkového podílu

DIN 53167 test stříkání slané vody po 1000 hodinách
DIN 53151 mřížkový test GT 0-1
DIN 53152 zkouška ohybem pružnosti 32 mm, žádná tvorba trhlin

Návod na použití 

Povrch musí být suchý, čistý a důkladně zbavený mastnoty, mazu a silikonu a rzi. Optimálního ošetření povrchu před aplikací se dosáhne pískováním podle DIN 55928 na SA 2,5. Neaplikovat pod +10°C a při více než 80% relat. vlhkosti vzduchu. Kovové plochy nesmí být teplejší než +30 °C. Jejich teplota musí být min. 3°C nad teplotou rosení. MPT TECH™ Zinková barva 95% by měla mít před aplikací pokojovou teplotu (20-25°C). Před použitím protřepávejte 2-3 minuty (tak, aby byl slyšet zvuk míchacích kuliček). Na správně připravené povrchy aplikujte do kříže ze vzdálenosti 20 – 30 cm (sprej držte co nejvíce svisle). Optimální tloušťka vrstvy cca. 50µm. V případě, pokud se jedná o předměty u kterých se předpokládá teplotní zatížení, nanášejte pouze tenké vrstvy a podle potřeby přelakujte teplotně odolnými laky (je třeba předem vyzkoušet). MPT TECH™ Zinkovou barvu 95% lze přelakovat všemi jednosložkovými krycími laky. Použití dvousložkového laku vyžaduje zkoušku snášenlivosti. TIP: Okolní plochy a předměty zakryjte, abyste je chránili před zastříkáním. V případě, že lakujete malé díly, je vhodné použít šablonu (např. z kartonu), do které je vyříznut otvor o málo větší, než je lakované místo. Při stříkání držte karton ve vzdálenosti cca 1 – 2 cm od lakovaného místa, a tím zamezíte zastříkání okolních ploch.

Obsah: 400 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Technické spreje
Obsah: 400 ml
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.